Domů » Chci na Spotify přes prodejhudbu.cz. Co všechno si mám připravit?

Chci na Spotify přes prodejhudbu.cz. Co všechno si mám připravit?

Spotify, Supraphon, Prodejhudbu.cz

Jak na Spotify? V minulosti jsem pro vás vyzpovídala zástupce distributorů hudby na streamingové platformy ohledně podmínek spolupráce. Nyní se dočtete, co všechno si je potřeba připravit předem, pokud se chcete na Spotify dostat přes distributora prodejhudbu.cz.

Nahrávky

Nahrávky musí splňovat následující podmínky:

 • formát WAV nebo FLAC
 • CD kvalitě (44.1 kHz, stereo, 16 bit)

Obal alba

Obal musí splňovat následující podmínky:

 • formáty (jeden z nich): JPG, GIF, PNG,
 • rozměr 3000x3000px nebo více,
 • čtvercový formát.

Informace o skladbách

Čeká vás také vyplňování následujících informací, které se bude týkat každé skladby:

 • název skladby,
 • autor hudby (případně další autoři),
 • autor textu (případně další autoři),
 • jazyk textu.
Výčet informací o skladbě

Katalogové informace

V této části se vyplňuje:

 1. Vydavatel
  • Máte vlastního vydavatele – vyplníte údaje o vydavateli.
  • Nemáte vydavatele – zaškrtnete, že nemáte a tím pádem se vaším vydavatelem stane Supraphon. Ten pak bude dostávat 50 % z vašeho honoráře, který získáte od Intergramu. Nelíbí se vám takový model? Pak se můžete prostřednictvím Intergramu stát vlastním vydavatelem. Získáte tak o něco vyšší odměnu, na druhou stranu vás to bude stát více času papírování každé skladby, kterou budete chtít nahrát.
 2. Katalogové číslo alba a EAN kód
  • Opět zvolíte, zda jste si ho zařídili nebo si ho necháte vygenerovat.
 3. ISRC kód
  • ISRC kód slouží k identifikaci nahrávky. Pokud jste tedy vydavatelem a chcete za nahrávky získat odměny, pak je potřeba každou nahrávku zaregistrovat na Intergram podle požadovaných specifik a tím získáte ISRC kód. Více informací o ISRC kódech najdete prozatím v mých Instagram příspěvcích (v popiscích) a časem pravděpodobně i zde na blogu.
  • Při automatickém vygenerování Supraphonem nastane následující situace. Vy si skladbu sami nahrajete na YouTube. Díky ISRC kódům by bylo zjištěno, že se jedná o skladbu, za kterou máte dostat zaplaceno. Do YouTube ale můžete nahrávat ISRC kódy pouze za splněných podmínek (např. počet odběratelů 1000+ a více jak 4000 hodin sledování veřejných videí ročně – více zde). Supraphon vám tak skladbu na YouTube nahraje znova včetně ISRC kódu pod svým vlastním kanálem a vám tak přijde e-mail o porušování licenčních práv. Nehrozte se, je to v pořádku a víc si toho nemusíte všímat.
Ukázka webové stránky

Prodej

Cenová hladina

V této části si zvolíte, v jaké cenové hladině se vám mají skladby prodávat. Jedná se o orientační ceny a rozhodně neobdržíte celou částku 🙂 Více o cenových hladinách najdete na stránkách Supraphon případně se dozvíte také v již zmiňovaném rozhovoru.

Místo prodeje

Supraphon má vlastní e-shop s prodejem hudby. Vy si tak můžete vybrat, zda chcete být prodávaní pouze u nich na webu nebo jejich formulář využíváte pro odeslání na streamovací platformy. Pokud chcete na Spotify, zakliknete variantu celosvětově.

Začátek prodeje

Doporučuji nahrávat skladby s dostatečným předstihem, protože se vždycky může něco pokazit. V této části si tak můžete nastavit, od kterého termínu se vám mají skladby na platformách zveřejnit. V minulosti jsem měla problém, kdy jsem chtěla nahrát část alba a až po nějaké době druhou část. Nevím, jestli je to stále problém, ale dřív se celé album muselo nahrát najednou, tak na to pozor.

Zároveň počítejte s tím, že po odeslání formuláře musíte veškerou dokumentaci vytisknout, podepsat a poslat poštou (ano, papírově) přímo Supraphonu. Časová prodleva se tím opět prodlužuje.

Osobní údaje

Osobní údaje vyplňujete jako první. Zde uvádějte ideálně fakturační údaje. Pokud jste tedy vydavatelem, tak údaje vydavatele. Pokud vydavatelem nejste, tak i tak byste dle legislativy měli tyto příjmy přiznávat a uvést sem jméno dané osoby, která to bude účetně zaštiťovat.

Nepovinné – popis alba

Pro fajnšmekry tu mám i políčko popis alba, který se zobrazí na stránkách vybraných prodejců. Maximální délka textu je 1500 znaků včetně mezer.

Po přečtení článku by tě nemělo při nahrávání skladeb snad nic překvapit. Pokud ano, napiš mi do komentářů nebo přímo mně. Nezapomeň mrknout i na další články. 🙂

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.