Domů » Výhody křtu na Střeleckém ostrově? Vyzpovídala jsem duo KristaLin

Výhody křtu na Střeleckém ostrově? Vyzpovídala jsem duo KristaLin

Fotka ze křtu singlu Planeta Máma. Na fotce zleva: Aleš Háma, Tomáš Ulrich, duo KristaLin, Šárka Vaňková, Václav Vaňura (alias Láska)

KristaLin je duo dvou holek, které mají velké plány. To potvrdily na jejich křtu singlu a videoklipu Planeta Máma. Konal se na divácky i mediálně atraktivním Střeleckém ostrově, moderoval ho Aleš Háma a vystoupila řada hostů ze showbyznysu.

S holkama jsem se bavila o tom, co stojí za úspěchem akce, jak na ní dostaly novináře a kolik (a jestli vůbec) zaplatily VIP celebritám. Dále jsme nakously i to, co pořádání podobné akce obnáší, a došlo i na trochu filozofie na téma placených médií a celebrit na ozdobu.

Křtily jste jeden videoklip, přesto jste akci zorganizovaly ve velkém stylu – lokalita na Střeleckém ostrově, moderátor Aleš Háma, mezi hosty známé osobnosti jako Šárka Vaňková, Láska a další. K tomu raut, doprovodný program ve stylu tanečního vystoupení a módní přehlídky. Než se dostanu k tomu „Jak“, zeptám se na „Proč“. Proč jste se rozhodli udělat úvodní křest v takto velkolepém stylu?

Prvotní plán byl udělat hodinový koncert a během něj polít desku se singlem. A najednou se o tom bavíme u kafe a jsme na Střeleckém ostrově, máme tam přehlídku a domlouváme kanapky! Samy se tomu smějeme ještě teď. 

Jsme tak trochu „maximalistky“, a tak jsme si vždy nejprve položily otázku: „Jak bychom se cítily samy jako náš host?“ Bylo jasné, že se stále musí něco dít a hlavně tam musí být něco k jídlu! A kafe… To, že se to povedlo je pro nás obrovská odměna a satisfakce.
Musím uznat, že jako host jsem se cítila opravdu dobře. Hned při příchodu jsem narazila na TV kameramana a na stůl s místy pro novináře. Jak jste je tam dostaly?

Na tohle jsme byly samy krátké a velký podíl na tom má naše otřelá koordinátorka, která to zařídila a my se jen modlily, ať mají čas a zajímá je, co jsme pro ně připravily. Svoji roli sehrálo místo konání, jelikož zde pár křtů proběhlo, a známé tváře spolu s pestrým programem.

Prostředí na Střeleckém ostrově. Foto: Martin Řípa
Bez kontaktů koordinátorky byste tam tedy média nedostaly?

Těžko říct, co by kdyby. V začátcích je to asi pokus–omyl. Obzvlášť pokud za sebou člověk nemá známé a nepohybuje se v tom. My jsme věděly, koho bychom rády oslovily, ale tahle cesta pro nás byla mnohem snazší. Je potřeba znát, jak to chodí. Hlavně se člověk nesmí bát napsat, představit připravenou akci, bejt trochu drzej a nevěšet hlavu, když se to nepovede hned. Myslíme si, že když má člověk čistej záměr, nejsou přehnaná očekávání a věří tomu, tak se to všechno potká.

Pojďme k věci. Jak to chodí? Stačí mít opravdu kontakt, který oslovíte, nebo tomu předcházelo dokazování, že tahle akce za návštěvu celebrit a novinářů stojí?

Je důležité mít v ruce něco, co se bude dobře prodávat. Takovou vábničku pro novináře. Za nás to bylo zajímavé místo a celebrity. Kdybychom my jako neznámé duo napsaly: „Máme křest Planeta Máma,“ nikoho to neosloví. Ale napsat: „Máme křest na Střeleckém ostrově, moderovat bude Aleš Háma, zahrají Šárka Vaňková, Láska, Andrea Kalousová a jako hosté přijdou Petra Hapková a Varhan Orchestrovič Bauer,“ je něco, co novinář zaznamená a akce ho zaujme.

Od dětství se pohybujeme v hudební branži a za ty roky známe spoustu osobností, které nejsou jen známými z oboru, ale považujeme je za přátele. Nejprve jsme tedy měly pozvané je a pak jsme předaly koordinátorce seznam VIP hostů, která je poslala mezi novináře.

Od dětství se pohybujeme v hudební branži a za ty roky známe spoustu osobností, které nejsou jen známými z oboru, ale považujeme je za přátele. Nejprve jsme tedy měly pozvané je a pak jsme My to takhle prodávat neumíme, protože známé osobnosti v okolí nebereme jako senzaci, ale jako součást naší bubliny – ne jako maso pro média. Nevíme přesně, jak fungují média. My jsme pozvaly deset novinářů a deset influencerů, kteří potvrdili účast, a my se modlily, aby všichni dorazili.

Naše koordinátorka je photo girl, dělá modeling a PR – mezi těmito lidmi se proto pohybuje více. Oslovila proto svůj okruh novinářů a lidí, jejichž účast považovala za vhodnou a pro nás přínosnou.
Křest singlu Planeta Máma. Foto: Martin Řípa
Křest singlu Planeta Máma. Foto: Martin Řípa
Chápu. Takže nejdříve sehnat celebrity a pak novináře. Podařilo se, aby dorazily oba tábory zdarma?

Tím, že celebrity přišly díky tomu, že jsou naši přátelé, nešlo o zaplacené tváře. Hosté, se kterými jsme vystupovaly, zahráli z jiných důvodů než kvůli honoráři a my jim za to ještě jednou děkujeme. A hosté, kteří se přišli pouze podívat, nedostali zaplaceno taktéž, protože přijali dobrovolné pozvání na vystoupení naše a ostatních muzikantů.

Možná existuje cesta, kdy si člověk zaplatí celebrity. Proč by ne. Ale jestli to takhle funguje s novináři, to netušíme. Doufáme jenom, že jsme nepropálily něco, co se médiím nebude líbit. 

My tou cestou placených celebrit a médií ale jít nechceme. Pokud to nejde přirozeně a nevzbudíme zájem svojí tvorbou a prezentací, necháváme to být.
Děkuju za upřímnost. Jak křest hodnotíte zpětně z hlediska PR? Vím, že několik článků s odkazem na vás vyšlo. Zaznamenaly jste nějaký boom a další pozitivní důsledky akce?

My jsme upřímně neměly přesná očekávání, protože jsme nevěděly, co všechno z toho vyleze. Pro nás dvě je to určitě více než galavečer. Každý článek a každá odezva na křest jsou plus. A tohle je pouze start, protože křtem to všechno začíná. Pobavit hosty i sebe samé je super, teď nás ale čeká práce jako na kostele.

Otázka na závěr. Jaké jsou teď vaše plány a kde vás uvidíme?

Nejblíže hrajeme na Skutečný festival chutí (6. 5. v Hradci Králové na náměstí 5. května), pak na našem srdcovém místě MoLo Wake bar v Uhříněvsi – hrajeme u rybníka, je tam spousta místa na chill, prostě značka ideál. Dále buskujeme na Náplavce v Praze, je tam i Restaurant Day Uhříněves, máme dost svateb a těšíme se, co přijde za další nabídky na letní sezónu. Všechny akce se snažíme aktualizovat na webu https://kristalin.cz – v dnešní „stay tuned“ době je to prostě potřeba.

KristaLin, děkuju za milý rozhovor. Věřím, že si z něj mnozí odnesou několik rad. Vám holky přeju, ať se i nadále vše daří nad očekávaní. Určitě se nevidíme naposledy.

DC cover Planeta Máma
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.